Turun Anime- ja Mangaseura Senpai ry

Senpai ry (aikaisemmalta nimeltään Turun Animeseura ry, TAS) on vuoden 2000 alussa perustettu rekisteröity yhdistys, jonka tarkoituksena on edistää japanilaisen animaation (anime) ja sarjakuvan (manga) tuntemusta ja harrastusta sekä edistää animen ja mangan harrastajien välistä yhteydenpitoa ja vuorovaikutusta.

Senpai on järjestänyt Suomen ensimmäisen Animeconin ja sen jäsenet tekevät töitä useissa Suomen animetapahtumissa.

Senpaihin ovat tervetulleita kaikki kiinnostuneet ja jäseneksi voi liittyä tulemalla johonkin seuran tapahtumaan tai toimistolle. Jäsenmaksu on vain 5 euroa vuodessa (kalenterivuosittainen jäsenmaksu tammikuusta joulukuuhun. Syyskuussa tai myöhemmin liittyneet saavat loppuvuoden kaupan päälle), ja sen vastineeksi pääsee osallistumaan kaikkiin seuran tapahtumiin sekä hyödyntämään yhdistyksen kirjastoa. Lisäksi jäsenet saavat käyttöönsä jäsenkortin, jolla saa merkittäviä alennuksia monista Turun liikkeistä.