Turun yliopiston Työelämä- ja ohjauspalveluiden työelämätapahtuma ainejärjestöille

Ajankohta
-

Turun yliopiston Työelämä- ja ohjauspalvelut (ent. Rekry) kutsuu ainejärjestöjen hallitukset mukaan kehittämään yhteistyötä työelämäasioiden parissa! Pilotoimme parhaillaan projektia, jonka tavoitteena on parantaa Työelämäpalveluiden ja ainejärjestöjen välistä yhteistyötä ja  samalla tuoda työelämäpalvelut lähemmäs opiskelijoiden arkea. Haluamme tehdä yhteistyöstä sujuvaa, matalakynnyksistä ja konkreettisesti hyödyllistä. Tämän vuoksi järjestämme keskiviikkona 17.9. klo 14-16 tapaamisen, johon toivomme jokaista ainejärjestöä lähettävän 1–2 edustajaa, esimerkiksi työelämävastaavan tai muun hallituksen jäsenen. Tapaamisessa tutustutaan Työelämäpalveluiden toimintaan rennossa hengessä, esitellään yhteistyöprojektin tausta ja tavoitteet, ideoidaan yhdessä käytännön yhteistyön muotoja lyhyessä työpajassa ja mikä tärkeintä, tarjolla on myös pientä purtavaa!

Tapaamisen tila ilmoitetaan erikseen lähempänä ajankohtaa, mutta tarjoilujen ja tilan mitoittamiseksi pyydämme ystävällisesti täyttämään alla olevan ilmoittautumislomakkeen:

https://forms.gle/Yj2CGpaAkXg2Noks7

Toivomme teidät mukaan rakentamaan vaikuttavaa ja hyödyllistä työelämäyhteistyötä! Tarkentavissa kysymyksissä olkaa yhteydessä harjoittelijaan eli minuun tai Työelämäpalveluiden viestintään.

 

Ystävällisin terveisin,
Miitrei Misukka
Harjoittelija | Työelämä- ja ohjauspalvelut
Turun yliopisto