Olet täällä

Turun yliopiston hallintoelimet

Jaa +

Turun yliopiston hallitus (opiskelijoiden toimikausi 31.12.2019 asti)

Paula Peltomaa
Jyri Lähdemaa

Turun yliopiston yliopistokollegio (opiskelijoiden toimikausi 31.12.2019 asti)

Henri Viitanen (Miika Tiainen)
Matias Virta (Moona Haapala)
Tapani Strander (Simo Nuuttila)
Tuomas Dahlström (Ilari Sarja)
Tira Kivilähde (Saana Kallio)
Crista Sinisalo (Joni Järvinen)
Inari Harjuniemi, kollegion vpj (Petriina Lemettinen)
Iiro Salomäki (Lotta Lintunen)
Petri Nyström (Jenni Kilpi)
Sini Saarinen (Tero Ohrankämmen)

Turun yliopiston Brahea-keskus (toimikausi 31.12.2019 asti)

Karoliina Rajala

Turun yliopiston Kieli- ja viestintäkeskuksen johtokunta (toimikausi 1.9.2021 asti)

Mikael Dahlström (Roosa Toivonen)
Onni-Pekka Simola ()

Turun yliopiston tutkintolautakunta (toimikausi 31.12.2018 asti)

Petri Nyström (Behnoush Foroutan)
Laura-Maria Poikela (Roosa Toivonen)

Turun tietotekniikan tutkimus- ja koulutuskeskus (toimikausi 31.12.2018 asti)

Jukka Ruohonen (Asser Junnila)

Turun yliopiston eettinen toimikunta (toimikausi päättyy 30.9.2019)

Sirpa Mäki-Turja-Rostedt

Viimeksi päivitetty: 19.11.2018 klo 15:27