TYYn edustajiston vaali 2021 / The Student Union council elections 2021

Ehdokas-numero Sukunimi Etunimi Vaaliliitto Vaalirengas
2 Kallio Niina Kokoomus  
3 Karppi Ville Kokoomus  
4 Kesti Roosa Kokoomus  
5 Koskelo Katariina Kokoomus  
6 Kuusisto Eero Kokoomus  
7 Laurila Anna Kokoomus  
8 Leponiemi Charlotta Kokoomus  
9 Mäkinen Marko Kokoomus  
10 Ruohonen Roope Kokoomus  
11 Räike Aino Kokoomus  
12 Salonen Anna  Kokoomus  
13 Shpejtim Zhitia Kokoomus  
14 Simola Siiri Kokoomus  
15 Sivonen Aaro Kokoomus  
16 Tolvanen Arvi Kokoomus  
17 Tuohimaa Charlotte Kokoomus  
18 Turunen Siiri Kokoomus  
19 Vartiainen Alexis Kokoomus  
20 Wiklund Salla Kokoomus  
21 Yli-Jama Maria Kokoomus  
22 Ahonen Sami  Soihdunkantajat  
23 van den Berg Mari Soihdunkantajat  
24 Grün Triinu  Soihdunkantajat  
25 Hakulinen Elias Soihdunkantajat  
26 Heliste Samuli Soihdunkantajat  
27 Jokela Olli Soihdunkantajat  
28 Koho Mikko  Soihdunkantajat  
29 Kärkkäinen Veera  Soihdunkantajat  
30 Lahtinen Ville  Soihdunkantajat  
31 Laitinen Nea Soihdunkantajat  
32 Niinistö Julia Soihdunkantajat  
33 Niskanen Noel  Soihdunkantajat  
34 Nousiainen Amanda  Soihdunkantajat  
35 Nurmi Liina  Soihdunkantajat  
36 Pitkänen Oliver Soihdunkantajat  
37 Rahkola Miikkael  Soihdunkantajat  
38 Raittila Aki Soihdunkantajat  
39 Reunanen Julianna Soihdunkantajat  
40 Reunanen Venla Soihdunkantajat  
41 Saarinen Sofia Soihdunkantajat  
42 Salonen Luukas Soihdunkantajat  
43 Seppälä Joel  Soihdunkantajat  
44 Soosalu Joosu Soihdunkantajat  
45 Taskinen Juho  Soihdunkantajat  
46 Ulkuniemi Roosa Soihdunkantajat  
47 Varho Verneri Soihdunkantajat  
48 Wessman Toni Soihdunkantajat  
49 Yamaguchi Riku Soihdunkantajat  
50 Ylä-Peräinen Tiia Soihdunkantajat  
51 Zachariassen Julius Soihdunkantajat  
52 Tippe Pascal The InternationalE  
53 Gurgu Marius-Mihail The InternationalE  
54 Pyyhtiä Kimmo Hybridiaani  
55 Broere Linda Hybridiaani  
56 Tervo Aki Hybridiaani  
57 Orava Lauri Hybridiaani  
58 Toivonen Taru Hybridiaani  
59 Hakamaa Antti Hybridiaani  
60 Ristioja Fanni Hybridiaani  
61 Toivola Sini Hybridiaani  
62 Heinonen Henri Hybridiaani  
63 Loimaranta Matti Hybridiaani  
64 Luomala Niklas Hybridiaani  
65 Knuutila Sanni Hybridiaani  
66 Lindfors Jutta Hybridiaani  
67 Kuuskorpi Miku Hybridiaani  
68 Ojaniemi Rita Hybridiaani  
69 Pajunen Veera Hybridiaani  
70 Wahlsten Aliisa Hybridiaani  
71 Hietalahti Roosa Hybridiaani  
72 Komulainen Anita Hybridiaani  
73 Frisk Linnea Hybridiaani  
74 Nieminen Maria Hybridiaani  
75 Läntinen Oskari Hybridiaani  
76 Tervo Tommi Hybridiaani  
77 Nyyssönen Jeremi Hybridiaani  
78 Allen-Mercier Zoé Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
79 Elovirta Heidi Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
80 Eskelinen Julius Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
81 Haapasaari Aallotar Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
82 Holopainen Selmi Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
83 Immonen Ilmari Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
84 Jormalainen Joonas Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
85 Jyrkinewsky Pauli Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
86 Jäntti Jennni Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
87 Kankus Karo Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
88 Kallio Savu Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
89 Kevätluoto Saarni Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
90 Kiurujoki Katri Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
91 Krekelä Juhani Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
92 Kärkkäinen Miikka  Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
93 Laakso Aleksandra Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
94 Leppäaho Enni Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
95 Lundmark Suvituuli Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
96 Malin Milla Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
97 Metsi Roy Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
98 Minkkinen Arttu Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
99 Niemelä  Otava Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
100 Niittumäki Joona Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
101 Nissinen  Pyry Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
102 Norri  Laura Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
103 Partanen Olavi Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
104 Rauha Aapo Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
105 Rinne Leena  Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
106 Ruuskanen Janna Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
107 Santamäki Dan  Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
108 Sundström Jami Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
109 Suojama Niko Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
110 Talonen Jonne  Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
111 Tiihonen Topias Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
112 Tikkanen Siiri  Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
113 Toivanen Odeya Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
114 Vierula Sulo Vihreä vasemmisto Punavihreä kupla
115 Aro Roosa Vihreä lista Punavihreä kupla
116 Ilvonen Miro Vihreä lista Punavihreä kupla
117 Ketola Julia Vihreä lista Punavihreä kupla
118 Kultanen Anton Vihreä lista Punavihreä kupla
119 Levänen Sara Vihreä lista Punavihreä kupla
120 Marjamaa Aino Vihreä lista Punavihreä kupla
121 Nyman Sara Vihreä lista Punavihreä kupla
122 Salonen Iida Vihreä lista Punavihreä kupla
123 Väisänen Jukka Vihreä lista Punavihreä kupla
124 Alho Niina Turun sosiaalidemokraattiset opiskelijat Punavihreä kupla
125 Aro Dora Turun sosiaalidemokraattiset opiskelijat Punavihreä kupla
126 Jäntti Wille Turun sosiaalidemokraattiset opiskelijat Punavihreä kupla
127 Kurtti Ville Turun sosiaalidemokraattiset opiskelijat Punavihreä kupla
128 Maunuksela Oskari Turun sosiaalidemokraattiset opiskelijat Punavihreä kupla
129 Saapunki Jesse Turun sosiaalidemokraattiset opiskelijat Punavihreä kupla
130 Saarinen Susan Turun sosiaalidemokraattiset opiskelijat Punavihreä kupla
131 Vanne Miika Turun sosiaalidemokraattiset opiskelijat Punavihreä kupla
132 Sand Anna TSE-lista Pyhä kolminaisuus
133 Rautionaho Jenna TSE-lista Pyhä kolminaisuus
134 Kauppinen Santeri TSE-lista Pyhä kolminaisuus
135 Nikula Alina TSE-lista Pyhä kolminaisuus
136 Fahlgren Ellen TSE-lista Pyhä kolminaisuus
137 Kaponen Anna TSE-lista Pyhä kolminaisuus
138 Martela Elmo TSE-lista Pyhä kolminaisuus
139 Kokko Kira TSE-lista Pyhä kolminaisuus
140 Ahonen Suvi TSE-lista Pyhä kolminaisuus
141 Robertsson Kristian TSE-lista Pyhä kolminaisuus
142 Astin Katie TSE-lista Pyhä kolminaisuus
143 Isto Launo TSE-lista Pyhä kolminaisuus
144 Hyytiäinen Matilda TSE-lista Pyhä kolminaisuus
145 Siimento Julia TSE-lista Pyhä kolminaisuus
146 Alm Tuomas TSE-lista Pyhä kolminaisuus
147 Isolauri Sofia TSE-lista Pyhä kolminaisuus
148 Koljonen Paavo TSE-lista Pyhä kolminaisuus
149 Wrangell Wili TSE-lista Pyhä kolminaisuus
150 Willman Oskari TSE-lista Pyhä kolminaisuus
151 Arasjärvi Elina TSE-lista Pyhä kolminaisuus
152 Jääskeläinen Milvi TSE-lista Pyhä kolminaisuus
153 Toivola Lauri TSE-lista Pyhä kolminaisuus
154 Aalto Aleksi TSE-lista Pyhä kolminaisuus
155 Tähtinen Samuli TSE-lista Pyhä kolminaisuus
156 Rakkolainen Rami TSE-lista Pyhä kolminaisuus
157 Ojavuo Erika TSE-lista Pyhä kolminaisuus
158 Abdullahi Mohamed TSE-lista Pyhä kolminaisuus
159 Kiviaho Milla TSE-lista Pyhä kolminaisuus
160 Isolauri Frans TSE-lista Pyhä kolminaisuus
161 Salonen Jami TSE-lista Pyhä kolminaisuus
162 Vuori Valtteri TSE-lista Pyhä kolminaisuus
163 Monto Venla TSE-lista Pyhä kolminaisuus
164 Perttula Juho TSE-lista Pyhä kolminaisuus
165 Nissinen Ellen TSE-lista Pyhä kolminaisuus
166 Veijalainen Anna TSE-lista Pyhä kolminaisuus
167 Männistö Emil TSE-lista Pyhä kolminaisuus
168 Patosalmi Paavo TSE-lista Pyhä kolminaisuus
169 Sippola Roosa TSE-lista Pyhä kolminaisuus
170 Hernesniemi Hermanni TSE-lista Pyhä kolminaisuus
171 Mäkelä Noora TSE-lista Pyhä kolminaisuus
172 Koski Pihla TSE-lista Pyhä kolminaisuus
173 Nieminen Elsa TSE-lista Pyhä kolminaisuus
174 Tiitta Akseli TSE-lista Pyhä kolminaisuus
175 Laaksonen Tuike TSE-lista Pyhä kolminaisuus
176 Viljanen Mikael TSE-lista Pyhä kolminaisuus
177 Venäläinen Anton TSE-lista Pyhä kolminaisuus
178 Mäkelä Tiitus TSE-lista Pyhä kolminaisuus
179 Leskinen Atte TSE-lista Pyhä kolminaisuus
180 Suhonen Alexander TSE-lista Pyhä kolminaisuus
181 Bhowmik Achol TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
182 Koivuniemi Lyylia TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
183 Kokko Mira TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
184 Kokkonen Aleksi TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
185 Korteniemi Jenni TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
186 Koskelin Katri TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
187 Kuvaja Vilma TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
188 Mattila Sanni TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
189 Nuuttila Simo TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
190 Pulkki Veikko TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
191 Sajakorpi Suvi TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
192 Sjövall Carl TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
193 Soini Martta TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
194 Suomi Rebecca TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
195 Valkama Eero TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
196 Virolainen Aino TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
197 Yaghi Ali TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
198 Kauhanen Milka TYY Terveeksi Pyhä kolminaisuus
199 Stubb Sini Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
200 Lassila Lenni Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
201 Juhakoski Katariina Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
202 Vihmakoski Frans Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
203 Kangasluoma Leevi Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
204 Taavitsainen Santeri Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
205 Raitanen Eemeli Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
206 Vahala Kasper Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
207 Lindqvist Ida Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
208 Orvasto Pinja Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
209 Mannonen Eeva Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
210 Raumonen Nea Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
211 Palovaara Sonia Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
212 Keskinen Johannes Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
213 Malmberg Atte Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
214 Vainio Mia Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
215 Köseoglu Sami Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
216 Rautiainen Aleksi Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
217 Sorvari Lari Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
218 Kelokari Linda-Liisa Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
219 Laaksonen Emma Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
220 Kujala Inna Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
221 Rewell Alva Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
222 Salonen Jimi Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
223 Antinheimo Olivia Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
224 Paavola Jimi Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
225 Koskela Krister Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
226 Laine Kiira Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
227 Vuolteenaho Minna Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
228 Lindqvist Noora Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
229 Tamminen Amanda Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
230 Casagrande Sofia Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
231 Hyvärinen Elisa Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
232 Louhivuori Antti Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
233 Fonsen Fiia Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
234 Reiman Roni Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
235 Kivi Paula Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
236 Karvanen Elias Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
237 Mäkikokko Emma Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
238 Tarvainen Kia Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
239 Lindqvist Waltteri Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
240 Palmén Joonas Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
241 Jussila Ida Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
242 Jokela Ada Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
243 Koivunen Eveliina Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
244 Salonen Teemu Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
245 Blåfield Aada Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
246 Laurinkoski Juuso Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
247 Saarenmaa Anna Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
248 Savolainen Lari Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
249 Sankari Matti Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
250 Sirola Noora Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
251 Havuluoto Kaapo Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus
252 Saarinen Camilla Ryhmä Lex Pyhä kolminaisuus