Olet täällä

Edustajistoryhmät 2019–2020

Jaa +

Edustajiston jäsenet järjestäytyvät edustajistoryhmiksi, jotka voivat mm. edustaa yhden tiedekunnan tai oppiaineen opiskelijoista tai poliittisesti suuntautuneita edustajiston jäseniä.

2019–2020 edustajiston ryhmien paikkamäärät:

TSE-lista, 8 paikkaa
TYY Terveeksi, 7 paikkaa
Hybridiaani, 7 paikkaa
Vihreä Vasemmisto, 5 paikkaa
Vihreä lista, 4 paikkaa
Ryhmä Lex, 4 paikkaa
Soihdunkantajat, 3 paikkaa
Humanistilista, 1 paikkaa
Eduxi, 1 paikkaa
Kokoomus, 1 paikkaa

Katso syksyn 2019 edustajistovaalien tulokset

Edustajistoryhmien puheenjohtajat ja yhteystiedot/ The Student Union Council parties contact information

Eduxi:
rpj Milla Malin (milla.i.malin@utu.fi)
vrpj Ilmari Immonen (ilmari.j.immonen@utu.fi)

Humanistilista:
rpj Heidi Isohanni (heidi.m.isohanni@utu.fi)
vrpj Otso Norblad (ohjnor@utu.fi)

Hybridiaani:
rpj Jeremi Nyyssönen (jmenyy@utu.fi)
vrpj Maria Nieminen (maria.p.nieminen@utu.fi)

Kokoomus:
rpj Riku Leppänen (riku.m.leppanen@utu.fi)
vrpj Arvi Tolvanen (armato@utu.fi)

Ryhmä Lex:
rpj Sami Köseoglu (sami.s.koseoglu@utu.fi)
vrpj Katariina Juhakoski (katariina.i.juhakoski@utu.fi)

Soihdunkantajat:
rpj Tiia Ylä-Peräinen (tiia.e.yla-perainen@utu.fi)
vrpj Noel Niskanen (noel.e.niskanen@utu.fi)

TSE-lista:
rpj Eemil Säynäslahti (eemil.o.saynaslahti@utu.fi)
vrpj Jenna Rautionaho (jenna.s.rautionaho@utu.fi)

TYY terveeksi:
rpj Tuomas Kankare (tualka@utu.fi)
vrpj Simo Nuuttila (simo.c.nuuttila@utu.fi)

Vihreä lista:
rpj Saana Ylikruuvi (ssiyli@utu.fi)
vrpj Teemu Helenius (taohel@utu.fi)

Vihreä vasemmisto:
rpj Siiri Tikkanen (siiri.k.tikkanen@utu.fi)
vrpj Aleksi Holopainen (aleksi.a.holopainen@utu.fi)
vrpj Sara Koiranen (sara.a.koiranen@utu.fi)

Viimeksi päivitetty: 22.04.2020 klo 13:50