Olet täällä

TYYn hallitukset

Jaa +

Turun yliopiston ylioppilaskunnan hallitukset

 

Hallituksessa oli ensin seitsemän jäsentä ja kaksi varajäsentä. Itseoikeutettuja hallituksen jäseniä vuoteen 1957 asti olivat esimies, varaesimies, sihteeri ja taloudenhoitaja, jos hän oli ylioppilaskunnan jäsen. Hallituksen toimikausi oli 1.6.-31.5. Vuodesta 1957 hallituksessa oli kymmenen jäsentä, joiden toimikausi oli kaksi vuotta, ja vuosittain viisi jäsentä oli erovuorossa. Hallitus valitsi keskuudestaan puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan. Joulukuussa 1968 ylioppilaskunnan hallituksen valinnassa siirrtyttiin sopimuksenvaraiseen parlamentarismiin, minkä jälkeen hallituksen jäsenten edustamat ylioppilaspoliittiset ryhmät on merkitty luetteloon, mikäli ne ovat olleet nyt kirjoittajan tiedossa. Vuodesta 1980 hallitukseen valittiin kymmenen jäsentä ja vuodesta 1990 kuusi jäsentä. Nykyisten, vuonna 2014 hyväksyttyjen sääntöjen mukaan hallitukseen kuuluu puheenjohtaja sekä viidestä seitsemään hallituksen jäsentä.

 

1922-1923
Eino Suova
Kaarlo Marjanen
Niilo Mäki
Tapio Jäntti varajäsen (vj), jäsen (j) 9.2.1923 alkaen
Valde Vainio vj 26.1.1923 asti
Joel Vilkki vj 26.1.1923 alkaen
Liisa Eriksson vj 9.2.1923 alkaen

1923-1924
Kaarlo Marjanen
Einar J. Salmi 11.9.-18.9.1923
Joel Vilkki
Elma Runolinna
Eino Suova j 22.1.1924
Aarne Elomaa vj
Paavo Ravila vj

1924-1925
Eino Suova 21.10.1924 asti
Einar J. Salmi
Johannes Anttila
FM Irja Klemola
Eino Mård j 21.10.1924
Elma Runolinna vj
Emil Järvinen vj

1925-1926
FK Irja Klemola
Aarne Elomaa
Lauri Kari
Eyvind Sucksdorff
Mirjam Candolin vj
Eino Hedman vj 26.1.1926 asti
Veikko Parikka 26.1. alkaen

1926-1927
Erkki Virta
Veikko Parikka
Kauko Haahtela
Ester Laine
Liina Lindström vj
Eero Laurikainen vj

1927-1928
Veikko Parikka
Kauno Pasanen
Aarne Kallio 27.1.1928 asti
Mirjan Candolin
Olavi Renkonen vj, j 27.1.1928 alkaen
Liina Lindström vj
Paavo Nordberg vj 27.1. 1928 alkaen
Viljo Tanner vj 27.1. alkaen

1928-1929
Paavo Virtanen 28.10.1928 asti
Mirjan Candolin 
Olavi Pyhälahti
Ville Lehtola
Paavo A. Kuusisto 28.10.1929 alkaen
Sievä Roito vj
Viljo Tanner

1929-1930
Mirjam Candolin
Paavo A. Kuusisto
Ville Lehtola
Olavi Pyhälahti
Aarne Kallio vj
Viljo Tanner vj

1930-1931
FK Liisa Eriksson 30.1.1931 asti
FK T.J. Kukkamäki
Yrjö Jalli
Ville Lehtola
Katri Hartus 30.1.1931 alkaen
Aarne Kallio vj
Eero Koroma vj

1931-1932
FK T.J. Kukkamäki
Aino Salopuro
Ville Lehtola
Aarne Kallio
Sylvi Mieto vj
Ilkka Keravuori vj

1932-1933
Aino Salopuro 23.11.1932 asti
Ville Lehtola
Eero Koroma 12.10.1932 asti
Ilmari Nieminen
Vesta Candolin 23.11.1932 alkaen
Olavi Pyhälahti vj
Keijo Loimu vj, j 12.10.1932 alkaen
Kalervo Pekkala vj 12.10.1932 alkaen

1933-1934
Ahti Pyhälahti
Olavi Pyhälahti
Aarne Kallio 28.9.1933 asti
Kalervo Pekkala 28.9.1933 alkaen
Sisko Pylkkänen vj
Vesta Candolin vj 28.9.1933
Kauko Rinne  vj 28.9.1933

1934-1935
Alli Aro 12.1.1935 asti
Kauko Rinne
Ahti Pyhälahti 28.9.1934 alkaen
Yrjö Metsänkylä 19.2.1935 alkaen
Alpo Rahi vj
Toini Särkilahti vj, j 28.9.1934 alkaen
Esko Pulkki vj 28.9.1934 alkaen

1935-1936
Ville Karhula
Jorma Korhonen
Alpo Rahi
Helvi Lekkala vj
Olavi Reuna vj 23.1.1936
Aimo Salmivaara vj 23.1.1936 alkaen

1936-1937
Kaarlo Honka
Aimo Salmivaara
Irma Mikkilä
Eero Koskinen vj
Auvo Heikinheimo vj

1937-1938
Auvo Heikinheimo
Aira Koskenvoima
Rolf Ali-Melkkilä
Aino Kouri vj
Olavi Narvia vj

1938-1939
Aira Koskenvoima
Jukka Kyrki
Olavi Narvia
Aino Kouri
Pekka Räikkönen vj 16.9.1938 asti
Olavi Vasala vj
Toivo Törmä vj 16.9.1938 alkaen

1939-1940
Martti Seppälä
Jukka Kyrki
Olavi Narvia
Aihi Joutseno
Regina Kariniemi vj
Pentti Jäntti vj

1940-1941
Matti Seppälä
Aino Kouri
Arne Wahlroos
Sulo Venho
Aihi Joutseno vj
Anna Venho vj

1941-1942
Jukka Kyrki
Arne Wahlroos
Anna-Liisa Salo
Väinö Rannikko
Eeva Pakarinen vj
Mauri Hyvärinen vj

26.1.1943
Aihi Joutseno 21.5.1943 asti
Anna-Liisa Salo
Arne Wahlroos
Marja Väisälä
Erkki Särkämö 21.5.1934 alkaen
Anja Savolainen vj
Paavo Kallio vj 21.5.1943 asti
Salme Kranig vj 21.5.1943 alkaen

5.11.1943-1.2.1945
Maija Hedman
Salme Kranig
Jukka Kyrki
Edvin Varelius (vuodesta 1944 Varpila)
Liisa Heino vj,
Erkki Särkämö vj

1.2.1945
Kalevi Saarni
Kerttu Laurén
Jouko Laiho
Maija Hedman
FM Voitto Vuorinen vj
Kaarina Aulamo vj

1945-1946
LK Martti Kauppinen
Marja Wallasvaara
Kaleri Saarni
Klaus Juva
Kerttu Laurén vj
Säde Aro vj

1946-1947
Olli Innamaa
LK Martti Kauppinen
Aila Lounasalo
Marja Wallasvaara 13.9.1946 asti
Inna Koskenniemi 13.9.1946-15.2.1947
LK Sakari Turunen 15.2.1947 alkaen
FK Kalevi Saarni vj 1946-23.1.1947
Esko Renkonen vj 13.9.1946 asti
Sorri Sammalisto vj 13.9.1946 alkaen
Kalevi Suvanto vj 15.2.1947 alkaen

1947-1948
Reino Vuorinen
FK Olli Innamaa 25.11.1947 asti
Paavo Suvanto
Heikka Niittynen 25.11.1947 alkaen
Erkki Kalkas vj
LK Tauno Palva vj 4.11.1947 asti
Kyösti Saloranta 25.11.1947

1948-1949
LK Helmer Kvist
Paavo Suvanto
Seppo Kivisaari
LK Maija Lassila vj
Heikka Niittynen vj

1949-1950
LK Aatto Kortekangas
Erkki Kalkas
Harry Höijärvi
Sorri Sammalisto vj
Eila Tuuras vj

1950-1951
LK Pekka Karhi
Risto Räisänen
LK Aatto Kortekangas
Torsten Granlund
Terttu Kivivuori vj
Erkki Hakoila vj

1951-1952
Seppo Kivisaari
Jorma Jaatinen
Torsten Granlund
Risto Räisänen
LK Pekka Karhi
Terttu Kivivuori vj

1952-1953
LK Esko Iisalo
LK Pirkko Uurasmaa
LK Risto Lahesmaa
Seppo Kivisaari 15.4.1953 asti
Risto Räisänen 15.4.1953 alkaen
Aili Rytkönen vj
Torsten Granlund

1953-1954
Kalevi Mäkelä
LK Esko Iisalo
Pertti Eteläpää
Aili Rytkönen
LK Risto Lahesmaa vj
Hannu Posti vj

1954-1955
LK Veijo Raunio
LK Antero Jaurola
Jukka Helani
Hannu Räty 1.1.1955
Martti Helin 12.1.1955 alkaen
Keijo Jaakola vj
Vappu Tuomisto vj 9.3.1955 asti
Panu Hakola vj 9.3.1955 alkaen

1955-1956
LK Tapio Helelä
LK Antero Jaurola 1.2.1956 asti
LK Panu Hakola
Martti Helin
Keijo Jaakola vj, j 1.2.1955 alkaen
LK Kari Pulkkinen vj
Jyrki Siura vj 1.2.1955 alkaen

1956-1957
Jukka Helani
Keijo Vähätalo
Jyrki Siura
Keijo Jaakola
Jaakko Vanhala vj
LK Lauri Siitonen vj 20.3.1957 asti
Panu Hakola vj 27.3.1957 alkaen

1957-1958
Jukka Helani pj
Panu Hakola vpj
Riku Helle
Keijo Jaakola
Eero Karhunen 2.2.1958 asti
Pentti Paavola
Risto Pehkonen
Jyrki Siura
Eino Veteläsuo
Lauri Viljanmaa
Juhani Tyrkkö 26.2.1958 alkaen

1958-1959
Riku Helle pj
HuK Jyrki Siura vpj
Pentti Paavola 1.10.1958 asti
Jukka Rissanen
Eero Toivonen 8.5.1959
Veikko Vuopala
Venla Härmälä
Keijo Korhonen
Juhani Tyrkkö
Eino Veteläsuo 1.3.1959 asti
Ari Haavio 1.10.1958 alkaen
Martti Summala 1.3.1959 alkaen

1959-1960
Riku Helle pj 12.11.1958 asti
Keijo Korhonen pj 11.11.1958 alkaen
Jukka Rissanen vpj 25.11.1959 asti
Veikko Vuopala vpj 2.12.1959 alkaen
Tapio Laine
Seppo Penttinen
Olavi Valle
Pekka Vuori
Ari Haavio
Martti Summala
Yrjö Waltari 12.11.1958 alkaen
Ilkka Pollari 21.11.1959 alkaen

1960-1961
Pekka Vuori pj
Ilkka Pollari vpj
Aarre Aaltonen
Timo Parviainen
Risto Salminen
Yrjö Waltari 26.10.1960 asti
Matti Kivinen
Tapio Laine 30.11.1960 asti
Seppo Penttinen 22.2.1961 asti
Aaro Ängeslevä
Seppo Knuuttinen 26.10.1960 alkaen
Pentti Blom 1.12.1960 alkaen
Hannu Kojo 28.2.1961 alkaen

1961-1962
Aarre Auranen pj
Matti Kivinen vpj 31.1.1962 asti
Timo Parviainen vpj 7.2.1962 alkaen
Aimo Hakanen
Väinö Piironen
Hannu Kojo
Pertti Puhakka
Seppo Knuutinen 27.9.1961 asti
Ilkka Pollari 27.9.1961 asti
Risto Salminen 27.9.1961 alkaen
Pentti Rastas 27.9.1961 alkaen
Lassi Alvesalo 27.9.1961 alkaen
Matti Nurmi 9.10.1961 alkaen
Ritva Kunnas 31.1.1962 alkaen

1962-1963
Matti Nurmi pj
Lassi Alvesalo vpj
Olavi Auranen 26.9.1962 asti
Matti Panttio
Reijo Pirinen
Aino Hakanen 26.9.1962 asti
Hannu Kojo 26.11.1962 asti
Väinö Piironen 30.1.1963 asti
Pertti Puhakka 30.1.1963 asti
Ritva Urpinen (o.s. Kunnas) 26.9.1962 asti
Lauri Palomäki 26.9.1962 alkaen
Heikki Hakkarainen 26.9.1962 alkaen
Tapio Siikala 26.9.1962 alkaen
Voitto Helander 26.11.1962
Pekka Ahlroth 30.1.1963 alkaen
Heikki Puhakka 30.1.1963 alkaen

1963-1964
Matti Nurmi pj 29.1.1964 asti
Lassi Alvesalo vpj, pj 4.2.1964 alkaen
Aulis Pöyhönen vpj 4.2.1964 alkaen
Pekka Haapanen
Eino Heikkinen
Martti Julkunen
Ilkka U. Nurmi
Lauri Palomäki 30.10.1963 asti
Martti Pantio 29.1.1964 asti
Reijo Pirilä 29.1.1964 asti
Juhani Lompolo 30.10.1963 alkaen
Olli Järvikoski 29.1.1964 alkaen
Jarmo Virmavirta 29.1.1964 alkaen
Kyösti Kaasinen 29.1.1964 alkaen

1964-1965
Aulis Pöyhönen pj 28.9.1964 asti
Eino Heikkinen vpj, pj 30.9.1964 alkaen
Martti Julkunen vpj 30.9.1964 alkaen
Olli Järvikoski 26.2.1966 asti
Juhani Lompolo 27.1.1965 asti
Asko Valkosalo 26.2.1966 asti
Jarmo Virmavirta 28.9.1964 asti
Hannu Vuori
Pekka Haapanen 28.9.1964 asti
Ilkka U. Nurmi
Kalevi Korhonen 28.9.1964 alkaen
Ilkka Vuori 28.9.1964 alkaen
Juha Vikatmaa 28.9.1964 alkaen
Pauli Laiho 27.1.1965 alkaen
Saida Lamminmäki 26.2.1966 alkaen
Markku Nurminen 26.2.1966 alkaen

1965-1966
Juha Vikatmaa pj
Markku Nurminen vpj 24.11.1965 asti
Harry Frey 10.5.1966 asti
Matti Pösö
Heikki Päivike 29.9.1965 asti
Matti Ruuskanen 10.5.1966 asti
Reijo Salminen
Saida Lamminmäki 29.9.1965 asti
Pauli Laiho 29.9.1965 asti
Hannu Vuori 30.6.1965 asti
Esko Länsimies 1.7.1965 alkaen
Kauko Juhantalo 29.9.1965 
Esa J. Mattila 29.9.1965 
Petter Portin 29.9.1965 alkaen, vpj 25.11.1965 alkaen
Arno Liuksila 24.11.1965 alkaen
Hannu Klami 10.5.1966 alkaen
Hannu Santalahti 10.5.1966

1966-1967
Petter Portin pj 9.2.1967 asti
Aarno Liuksila vpj, pj 15.2.1967 alkaen
Kauko Juhantalo
Pertti Saaristo
Eino-Olavi Koivukangas (OKN)
Johannes Lehtonen 28.9.1966 asti
Hannu Klami
Matti Pösö 29.11.1966 asti
Reijo Salminen 31.10.1966 asti
Hannu Santalahti
Olli Alho 28.9.-12.12.1966
Matti Rimpelä 31.10.1966 alkaen
Pekka Kilpi 29.11.1966 alkaen
Hannu Vuori 12.12.1966 alkaen, vpj 15.2.1967 alkaen
Marja-Leena Niininen 9.2.1967 alken

1967-1968
Hannu Vuori pj 13.12.1967 asti
Kauko Juhantalo pj 14.12.1967 alkaen
Pekka Kilpi vpj 31.1.1968 asti
Pekka Puska vpj 2.2.1968 alkaen
Irma Forsström
Marja-Leena Niininen 31.1.1968 asti
Kari Senius 31.1.1968 asti
Erkki Haikola
Markku Lehto (OKN)
Pertti Saaristo 20.9.1967 asti
Ilmo Korhonen 20.9.1967 alkaen
Risto Härkönen 13.12.1967 alkaen
Heikki Rajala 1.2.1968 alkaen
Risto Rämö 1.2.1968 alkaen
Juhani Salonen 8.2.1968 alkaen

1968-1969
Pekka Puska pj 1.6.-19.12.1969
Markku Lehto (OKN) vpj
Juhani Salonen 25.9.1968 asti
Pentti Vartiainen 25.9.1968 alkaen
Heikki Rajala 25.9.1968 asti
Pekka Paatero 25.9.1968 alkaen
Jorma Pija
Risto Rämö 29.11.1968 asti
Heikki Paloheimo
Heikki Kankkunen
Klaus Oinonen 29.11.1968 asti
Irma Forsström

19.12.1968-25.4.1969
Heikki Paloheimo (op)
Heikki Kankkunen (os) vpj
Raimo Valkama (os)
Veli Suvanto (os)
Jorma Piha (op)
Jouko Saari (AKN)
Esko Havia (op)
Leo Laaksonen (op)
Markku Ruohonen (os)
Kimmo Pulkkinen (op)

25.2.-31.5.1969
Timo Varpio (os) pj
Klaus Oinonen (os) vpj
Risto Uusitalo (os)
Ritva Jarva (op)
Veikko Jokela (op)
Jyrki Liesivuori (os)
Pertti Rantala
Matti Hahto (os)
Markku Ruohonen (os)
Nelly Aurio (op)

1.6.1969-24.1970
Lars Wendelin (AKN) pj
Markku Ruohonen (os) vpj 17.11.1969 asti
Jyrki Liesivuori (os) vpj 17.11.1969 alkaen
Toivo Salmi (AKN) 27.1.1970 asti
Eeva Kuuskoski (AKN) 27.1.1970 alkaen
Kari Kause (AKN) 17.11.1969 asti
Juhani Hätönen (AKN) 11.11.1969 alkaen
Paula Kokkonen (os) 8.12.1969 alkaen
Kari Mattila (os) 8.12.1969 alkaen
Hannu Hakala (AKN) 27.1.1970 asti
Ritva-Kaarina Aalto (AKN) 27.1.1970 alkaen
Lasse Laaksonen (os)
Matti Hahto (os) 27.1.1970 asti
Pekka Tuomaala (os) 27.1.1970 alkaen
Arto Palsala (AKN)
Tarmo Saario (os)

24.2-20.5.1970
Armas Lahoniitty (ASY) pj
Olli JärviKoski (TYYp) vpj
Markku Kaira (TYYp)
Marja-Leena Niitemaa (SV)
Aarni Tuominen (ASY)
Esko Hämäläinen (OKN)
Risto Tähtinen (OKN)
Kalevi Hölttä (TuASS)
Anja Savolainen (TYYp)
Juhani Salmela-Mattila (TAL)

20.5.1970-31.5.1971
Pertti Wäänänen (AKN)
Raimo Salokangas (sity)
Harri Korhonen (TAL) 14.9.1970
Pekka Tuomaala (sity) 1.3.1971 asti
Jorma Saloniemi (AKN)
Ilkka Kanerva (AKN) 26.1.1971 asti
Antero Sundin (os)
Juhani Salmela-Mattila (TAL) 14.9.1970 asi
Pasi Riihilahti (sity) 26.1.1971 asti
Antti Levanto (AKN) 14.9.1970
Kai Koskela (os) 21.9.1970-1971
Anneli Sivenius (TAL) 26.1.1971 alkaen
Harri Kainulainen (riip) 1.3.1971 alkaen
Timo Laukkio (AKN) 26.1.1971 alkaen
Hannu Kalermo (AKN) 21.9.1970-26.1.1971
Markku Kaira (TL) 14.9.1971 alkaen
Kauko Tommila (AKN) 26.1.1971 alkaen
Ritva-Kaarina Aalto (AKN) 14.9.1970-1.3.1971
Jukka Möller (AKN) 1.3.1971 alkaen

1.6.1971-31.5.1972
Jorma Saloniemi (AKN) pj
Kaj Koskela (TAL) vpj
Paavo Pirttimäki (OKN) vpj
Matti Kajatsalo (TAL) 21.3.1972 asti
Jukka-Pekka Salomaa (TAL) 21.3.1972 alkaen
Harri Kainulainen (TAL)
Kalevi Suortti (AKN)
Juhani Alanen (OKN)
Pertti Perko (AKN) 7.6.1972 asti
Eeva Kuuskoski (AKN) 8.6.1972 alkaen
Juho Savo (AKN)
Raimo Koivuranta (AKN)

1.6.-28.9.1972
Jorma Saloniemi (AKN) pj
Kaj Koskela (TAL) vpj
Paavo Pirttimäki (OKN) vpj
Jukka-Pekka Salomaa (TAL)
Harri Kainulainen (TAL)
Kalevi Suortti (AKN)
Juhani Alanen (OKN)
Pertti Perko (AKN) 7.6.1972 asti
Eeva Kuuskoski (AKN) 8.6.1972 asti
Juho Savo (AKN)
Raimo Koivuranta (AKN)

28.9.1972-25.1.973
Harri Kainulainen (TAL) pj
Juho Savo (AKN) vpj
Antti Pihlajamäki (OKN) vpj
Tuula Laaksonen (TAL) 28.9.-28.11.1972
Seppo Penttilä (TAL) 29.11.1972-25.1.1973
Timo Heiskari (TAL)
Ritva Puttaa (OKN)) 26.10.1972 asti
Leena Nikulainen krist) 27.10.1972 alkaen
Pekka Tiihonen (OKN) 26.10.1972 alkaen
Jukka Salonen (krist) 27.10.1972 alkaen
Lassi Saressalo (AKN)
Martti Koskenniemi (AKN)
Raimo Koivuranta (AKN)
Paavo Pirttimäki (OKN)

25.1.23.2.1973
Jukka Salonen (krist) pj
Lassi Saressalo (AKN) vpj
Olli A. Manni (AKN) vpj
Markku Alanen (AKN)
Timo Heiskari (TAL) 23.2.1973 asti
Leena Nikulainen (krist)
Seppo Penttilä (TAL)
Jukka Möller (AKN)
Raimo Alhoke (AKN) 27.10.1972 alkaen
Antti Pihlajaniemi (krist) 26.10.1972-24.1.1973
Tapani Saarinen (AKN) 25.1.1973 alkaen

23.2.-25.5.1973
Erkki Paara (OKN) pj
Anja Savolainen (ASY)
Aivi Ojala (TAL)
Matti Hynynen (ASY)
Aki Lindén (TuMO)
Harri Hasko (TuASS)
Samuli Pohjamo (OKN)
Olavi Lyly (TAL)
Katariina Pajula (ASY)
Veikko Tikkanen (OKN)

26.5.-5.11.1973
Olli A. Manni (AKN) pj
Raimo Koivuranta (AKN) vpj
Salme Savo (AKN)
Jukka Husu (AKN)
Timo Kukkasmäki (AKN)
Irene Tirri (AKN)
Raimo Harju (AKN)
Martti Koskenniemi (AKN)
Raimo Alhoke (AKN)
Jukka Möller (AKN)

5.11.1973-30.1.1975
Jarkko Wuorinen (TAL) pj
Risto Laurikainen (OKN) vpj, 31.1.1974 asti
Raimo Koivuranta (AKN) vpj 26.4.1974 asti
Olli A. Manni (AKN) vpj 26.4.1974 alkaen
Marja Salmi (ASY) 31.1.1974 asti
Jukka Huikko (AKN) 26.4.1974 asti
Esko A. Siirto (AKN) 26.4.1974 alkaen
Juha Toivonen (TuASS) 31.1.1974 asti
Jari Erholm (AKN)
Pentti Ahlgren (TuMO) 31.1.1974 asti
Timo Kukkasmäki (AKN)

30.1.-31.5.1975
Raimo Karhu (ASY) pj
Juha Kaikkonen (OKN) vpj
Raimo Alhoke (AKN) vpj
Tuulikki Saarenpää (TuASS)
Harri Syväsalmi (AKN)
Olli Vesala (ASY)
Timo Juuti (AKN)
Jarkko Wuorinen (TAL)
Matti Ahrelma (TuASS)
Kaarina Kaunismaa (OKN)

1.6.1975-31.5.1976
Raimo Karhu (ASY) pj 29.10 asti
Pekka Ukkonen (ASY), pj 29.10.1975-27.1.1976
Rauno Heikkonen (ASY) 29.10.1975 alkaen, pj 29.1.1976 alkaen
Jukka Kaikkonen (OKN) vpj 25.9.1975 asti
Tuulikki Saarenpää (TuASS) 25.9.1975 asti
Harri Syväsalmi (AKN)
Olli Vesala (ASY) 29.10.1975 asti
Timo Juuti (AKN)
Jarkko Wuorinen (TAL) 27.1.1976 asti
Matti Ahrelma (TuASS) 22.3.1976 asti
Raimo Alhoke (AKN) vpj 29.10.1975 asti
Kaarina Kaunismaa (OKN) 17.2.1976 asti
Juha Toivonen (TuASS) 25.9.-6.5.1976
Reijo Suikkanen (ASY) 29.1.1976 alkaen
Rauno Heikkonen (ASY) 29.10.1975-20.1.1976
Jaakko Kellosalo (TuASS) 6.5.1976 alkaen
Petri Parrukoski (AKN) 29.10.-10.12.1975
Matti Kunnas (TAL) 10.12.1975 alkaen
Sinikka Nieminen (TuASS) 22.3.1976
Matti Kämäräinen (OKN) vpj 25.9.1975 alkaen
Markku Anttila (OKN) 29.1.1976 alkaen
Eliisa Mikkola 17.2.1976 alkaen

1.6.1976-18.5.1977
Rauno Heikkonen (ASY) pj 1.6.-30.9.1976
Kari Mannerjoki (ASY) 20.10.1976-10.5.1977
Eliisa Mikola (OKN) vpj 17.3.1977 asti
Pekka Peltomäki (OKN) vpj 23.3.1977 alkaen
Jaakko Kellosalo (TuASS) II vpj 22.11.1976 asti
Pekka Helminen (TuASS) II vpj 25.11.1976-6.4.1977
Pekka Peltomäki (OKN) 23.3.1977 alkaen
Reijo Kallio (ASY) 25.4.1977 alkaen
Markku Anttila (OKN)
Markku Mäkitalo (TAL) 11.1.1977 asti
Jorma Sorvari (TuASS) 25.4.1977 alkaen
Olli Kyrki (AKN) 10.5.1977 asti
Sinikka Sorvari 14.2.1977 asti
Pekka Paatonen (AKN) 25.1.-10.5.1977
Harri Syväsalmi (AKN) 30.9.1977 asti

18.5.1977-31.5.1978
Markku Anttila (OKN) pj 18.5.1977-28.2.1978
Hannu Salvi (OKN) 16.12.1978 alkaen, ja pj 1.4.1978 alkaen
Jorma Sorvari (TuASS) I vpj 29.9.1977 asti 
Reijo Kallio (ASY) II vpj 17.4.1978 asti ja 9.5.1978 alkaen
Seija Virta (TuASS) 17.4.1978 asti
Heikki Talvemaa (TAL) 17.4.1977 asti ja 11.5.1978 alkaen
Kaarina Kaunismaa (OKN) 17.4.1978 asti
Pekka Peltomäki (OKN) 13.12.1977 asti
Vappu Viitanen (ASY)
Sari Heinonen (TuMO) 17.4.1978 asti
Kari Kangas (TAL) 13.12.1977 asti
Jorma Salovaara (TuASS) I vpj 7.10.1977-31.1.1978
Kai Rekola (TuASS) 2.2.1978 alkaen
Jyrki Halonen (OKN) 1.3.1978 alkaen
Liisa Teräväinen (TAL) 16.12.1977 alkaen
Arto Huovinen (TuASS) 11.5.1978 alkaen

1.6.1978-31.5.1979
Heikki Talvemaa (TAL) pj 8.3.1979 asti
Sakari Kauppinen (OKN), pj 22.3.1979 alkaen
Risto Ruohonen (AKN) vpj 22.3.1979 asti, II vpj 22.3.1979 alkaen
Tuomas Mikkola (ASY) vpj 22.3.1979 alkaen
Reijo Kallio (ASY) II vpj 13.2.-15.3.1979 
Erkki Lietzén (AKN)
Tapani Mäkinen (AKN)
Pasi Tulkki (TuMO) 13.2.1979 alkaen
Hannu Salvi (OKN)
Arto Huovinen (TuASS) 13.2.1979 alkaen
Sakari Kauppinen (OKN)
Reijo Leino (krist)
Päivi Mononen (OKN) 22.3.1979 alkaen
Timo Merilehti AKN)

1.6.1979-27.3.1980
Sakari Kauppinen (OKN) pj 1.12.1979 asti 
Päivi Mononen (OKN) pj 5.12.1979 alkaen
Pasi Tulkki (TuMO) 29.10.1979 asti
Kristiina Hallman (AKN)
Timo Merilehti (AKN)
Erkki Lietzén (AKN)
Lauri Kaira (AKN) II vpj
Reijo Leino (krist)
Arto Huovinen (TuASS)
Tuomas Mikkola (ASY) vpj
Leo Laulajainen (TuMO) 29.10.1979 alkaen
Salla Taavetti (OKN) 1.12.1980 alkaen

27.3.-1.6.1980
Päivi Mononen pj (OKN)
Arto Huovinen (TuASS) 17.4.1980 asti
Pertti Kilpelä (OKN) 17.4.1980 asti
Leo Laulajainen (TuMO)
Tuomas Mikkola (ASY) vpj
Ari Moilanen (TuASS)
Pekka Peltomäki (OKN) 17.4.1980 asti
Hannu Salvi (OKN) 17.4.1980 asti
Salla Taavetti (OKN)
Ilkka Wäck (ASY)
Pasi Eilu (OKN) 17.4.1980 alkaen
Asko Imppola (OKN) 17.4.1980 alkaen
Olli Mattila (OKN) 17.4.1980 alkaen
Juha Siitonen (TuASS) 17.4.1980 alkaen

1.6.1980-7.5.1981
Päivi Mononen (OKN) pj 1.12.1980
Jari Selenius (sit) pj 1.12.1980 alkaen
Pasi Eilu (OKN)
Jaana Järvinen (ASY)
Leo Laulajainen (TuMO) 26.2.1981 asti
Olli Mattila (OKN) 29.1.1981 asti
Tuomas Mikkola (ASY) 15.10.1980 asti
Mirja Savolainen (OKN)
Juha Siitonen (TuASS)
Jaakko Tiesko (TuASS) 1.11.1980 asti
Kari Kinnari (OKN) 15.10.1980 alkaen
Jarko Tirkkonen (ASY) 15.10.1980 alkaen
Arto Laakso (TuASS) 1.11.1980 alkaen
Helky Ahokas (OKN) 1.12.1980-29.1.1981
Hannu Sirkkilä (OKN) 29.1.1981 alkaen
Reijo Sormunen (TuMO) 26.2.1980 alkaen

7.5.-31.12.1981
Jari Selenius (sit, PRAXIS) pj 9.11.1981 asti
Jarko Tirkkonen (ASY) pj 9.11.1981 alkaen
Amos Hasan (ASY)
Annika Huovinen (TuASS)
Tapani Mäkinen (sit) 17.9.1981 asti
Jukka Riksman (ASY)
Juha Roiha (sit; PRAXIS)
Juha Siitonen (TuASS)
Jari Söderström (TuASS)
Veli-Pekka Viljanen (sit; vevl)
Jyrki Karlsson (sit; PRAXIS) 17.9.1981 alkaen

1.1.-11.11.1982
Jarko Tirkkonen (ASY) pj 5.5.1982 asti
Jouko Rautava (sit), vpj 5.5. asti, pj 5.5. alkaen
Timo Ala-Vähälä (vevl)
Jyrki Karlsson (PRAXIS)
Mikko Kerkola (TuASS) 27.9.1982 asti
Jyri Kuusela (TuASS) 11.2.1982 asti
Pirjo-Leena Lepola (krist)
Ari Nyfors (AKN)
Mirja Rekola (OKN), vpj 5.5.1982 alkaen
Heimo K. Valkama (med) 11.2.1982 asti
Jouni Heikkilä (med) 11.2.-20.10.1982
Harri Toimela 11.2.1982 alkaen
Jouko Hannu (ASY) 5.5.1982 alkaen
Heikki Hakala (TuASS) 27.9.1982 alkaen
Andre Sourander (med) 20.10.1982 alkaen

11.11.1982-13.4.1983
Timo Ala-Vähälä (vevl) pj 22.3.1983 asti, jäsen 13.4.1983 asti
Kari Ukkonen (TuASS) 3.3.1983 alkaen, pj 22.3.1983 alkaen
Jyrki Karlsson (PRAXIS)
Tuula Matikainen (ASY)
Erkki Pakola (sit)
Raisa Rauhamaa, vpj (sit)
Sanna Rekola (TuASS)
Topi Ruotsalainen (TuASS)
Jari Selenius (PRAXIS) 2.3.1983 asti
Jaakko Seppälä (OKN) 9.2.1983 asti
Andre Sourander (med)
Pentti Merta (sit) 10.2.1983 alkaen

14.4.1983-25.1.1984
Jouko Hannu pj (ASY)
Outi Höglund 17.11.1983 asti
Hannele Jokinen, sittemmin Hemminki
Jyrki Karlsson (PRAXIS) 22.9.1983 asti
Jorma Mattila 
Erkki Pakola (sit) vpj 22.9.1983 asti
Topi Ruotsalainen 22.9.1983 asti
Raimo Rytölä (TuASS) 22.9.1983 asti
Pekka Tani (med) 22.9.1983 asti
Kari Ukkonen 4.10.1983 asti
Maria (Mia) Kuusamo (TuASS) 23.9.1983 alkaen, vpj 11.10 alkaen
Veijo O.T. Järvinen (OKN) 23.9.1983 alkaen
Petteri Mulkimäki 22.9.1983 alkaen
Annika Ranki (velv) 23.9.1983 alkaen
Tarja Sainio 23.9.1983 alkaen
Karri Mutanen 5.10.1983 alkaen
Jarmo Viinanen 18.11.1983 alkaen (ASY)

25.1.1984-30.1.1985
Seppo Piiparinen (sit) pj 25.10.1984 asti
Jarmo Viinanen (ASY) pj 30.10.-31.12.1984
Kimmo Ketonen (sit), pj 30.1.1985 asti
Juhani Grönlund, vpj (med)
Pekka Johansson (sit)
Jorma Jäntti (AKN)
Veijo O.T. Järvinen (OKN) 26.9.1984 asti
Pilvikki Kause (AKN)
Mia Kuusamo (TuASS) 26.9.1984
Matti Leppälä (Lex)
Maija Pernaja (TuASS) 26.9.1984 alkaen
Pekka Perttula (OKN) 26.9.1984 alkaen
Sirpa Kuronen (sit) 25.10.1984 alkaen

30.1.-31.12.1985
Pekka Perttula (OKN) pj 17.9.1985 asti
Jorma Jäntti (AKN; sit s), vpj 17.9. asti, pj 17.9. alkaen
Sanna Halinen (AKN)
Timo Kärkkäinen (ASY)
Simo Laine (TuASS)
Jarmo Lindén (TuASS), vpj 17.9.1985 alkaen
Jouni Manelius
Heimo Meriö (PCB; EY)
Anni Virolainen (med)
Liisa Uusitalo (sit; sit s)
Sirpa Kuronen (sit; sit s) 18.9.1985 alkaen

1986
Jorma Jäntti pj (sit s)
Annika Auranen (med y)
Ilkka Ilmonen (Lex)
Jouko Kauppinen (sit s)
Aniitta Kärkkäinen (TuASS)
Mikko Lagerspetz (TuASS)
Mikko Lavonius (med t) 24.9.1986 asti
Mikael Markkula, vpj (Lex)
Heimo Meriö (EY)
Marja Tyynismaa (OKN)
Perttu Arkkila (med t) 24.9.1986 alkaen

1987
Mikael Markkula, pj (Lex; AKN)
Anne Alvesalo (Lex)
Marjo Helander 28.1.1987 asti
Mikko Lagerspetz (TuASS)
Susanna Latvala (med)
Minna Mäkinen (OKN)
Markku Nieminen (TuASS)
Valentina Oroza (med y)
Marianne Pekola (sit s)
Veli-Pekka Teponoja 30.9.1987 asti (sit s)
Jukka Lehtonen (sit s) 30.9.1987 alkaen
Sari Utriainen (ASY) 28.1.1987 alkaen

1988
Jukka Lehtonen, pj (sit s)
Anne Alvesalo (Lex) vpj 1.9.1988 asti
Markku Hannula (EY), vpj 1.9.1988 alkaen
Timo Helminen (OPE 2000)
Kaisu Honkala (sit s)
Eliisa Kilpi (vihr)
Liisa Koskinen (EY)
Aki Lehtonen (AKN)
Kari Salovaara (os) 21.9.1988 asti
Saija Uski (TuASS)
Kari Karjalainen (Lex) 1.9.1988 alkaen
Anne Saveljeff (os) 21.9.1988 alkaen

1989
Kari Karjalainen pj (Lex)
Kari Aholainen (TuASS)
Kaisu Honkala (sit s) 15.2.1989
Risto Juvonen (AKN)
Ulla Kanttura (os) 20.9.1989 asti 
Jaakko Koskentola (AKN)
Kari Lampainen (ASY)
Petri Lempinen (sit s), vpj 5.9.1988 alkaen
Markku Nieminen (TuASS), vpj 20.9.1989 asti
Pirjo Rautiainen (vihr)
Sari Hilska (sit s) 15.2.1989 alkaen
Timo-Pekka Aaltonen (TuASS) 20.9.1989 alkaen
Jaana Niskanen (os) 20.9.1989 alkaen

1990
Maiju Baer pj (sit s)
Timo-Pekka Aaltonen (TuASS)
Susanna Hosia (sit s)
Jaana Niskanen (os)
Minna Pylkkäinen, vpj (AKN)
Salla Tulkki (Lex)

1991
Juhani Soini pj (EY)
Taina Kölhi (sit s), vpj
Esa Hällström (ASY)
Mari Nupponen (os)
Kari Suojanen (EY)
Mika Vuorela (sit s)

1992
Helka Lukka o.s. Lampi pj (sit s)
Kaisa Frost (vihr) 1.5.1992 asti
Sirpa Hartojoki (OKN)
Henriikka Karttunen (os) 1.5.1992 alkaen
Toni Nordblom (sit s)
Timo Okkonen (sit s)
Petri Sutinen (AKN)

1993
Tiina Heino pj (Lex)
Jori Arvonen (AKN)
Sami Harmaala
Heidi Kuusisto (sit s)
Petteri Orpo (AKN) vpj 19.9.1994 asti
Tuomas Rinne (Lex)
Tanja Sarlin (sit s) 19.9.1994

1995
Jarkko Kotamäki pj
Mika Nissi vpj
Sanna Kurra (AKN)
Mikael Lindqvist
Elias Aarnio (Hk)
Vappu Verronen (Lex)

1996
Matti Laihonen pj (Lex)
Markus Kinkku (AKN) vpj 30.4.1996 asti
Marko Lähteenmäki
Teemu Hankamäki 30.9.1996 asti, vpj 14.5.1996 alkaen
Anssi Heikkilä 1.10.1996 alkaen
Talvikki Koskinen (ASY)
Antti Laine (AKN), vpj 1.10.1996 alkaen
Sampsa Kataja 1.10.1996 alkaen

1997
Antti Laine, 31.8.1997 alkaen Hallia (AKN) pj
Tomi Hautakangas (os)
Tommi Laukka (AKN)
Sami Nieminen (EY)
Jussi Pyysalo (AKN)
Mari Riipinen (EY)

1998
Jarmo Myller pj
Olli Järvelä vpj, koulutuspolitiikka
Susanna Kärki kv-asiat, kehitysyhteistyö
Pia Lähde liikunta, tiedotus
Petteri Paassola sosiaalipolitiikka
Maria Ågren kulttuuri, ympäristö, tasa-arvo

1999
Olli Järvelä pj
Hanna Gorschelnik vpj, sosiaalipolitiikka, 8.12.1999 asti (Sitoutumaton sivistyneistö)
Janina Koski koulutuspolitiikka, ympäristö
Katariina Saarivuori kv-asiat, kehitysyhteistyö
Jouni Siiriäinen liikunta, tiedotus, 14.12.1999 alkaen vpj (Kokoomusopiskelijat)
Markus Ylijoki kulttuuri, tasa-arvo, 8.12.1999 asti (Sitoutumaton sivistyneistö)
Arto J. Arvola 8.12.1999 alkaen
Antti Kouvo 8.12.1999 alkaen

2000
Salla Kiilunen pj (Kokoomusopiskelijat)
Lauri Luoto vpj, koulutuspolitiikka, tasa-arvo (Hämeenkadun kone)
Antti Kouvo sosiaalipolitiikka, ympäristö
Johanna Kärki kv-asiat, kehitysyhteistyö
Matti Kärkkäinen liikunta (EY)
Arto J. Arvola kulttuuri, tiedotus (EY)

2001
Lasse Miettinen pj (Sitoutumaton sivistyneistö)
Nina Paloheimo vpj, sosiaalipolitiikka, yrityssuhteet, kaupunki
Kirsi Airio koulutuspolitiikka, alumni
Terhi Anttila liikunta, ympäristö
Inka Leisma kv-asiat, kehitysyhteistyö, tasa-arvo
Olli Raimo kulttuuri, alayhdistykset, tiedotus

2002
Lasse Miettinen (Sitoutumaton sivistyneistö)
Kirsi Airio vpj, koulutuspolitiikka, alumni, tasa-arvo
Helka Heinola kulttuuri, tiedotus, alayhdistykset, pr/markkinointi
Samuli Lintula sosiaalipolitiikka, ympäristö
Tapio Ojala liikunta, alayhdistykset, kulttuuri
Kati Virolainen kv-asiat, kehitysyhteistyö, ympäristö

2003
Samuli Lintula pj
Tytti Seppänen vpj, kv-asiat, kehitysyhteistyö, ympäristö
Veikko Niinikoski liikunta, tiedotus
Mika Peltola opintoasiat, alayhdistykset, traditiot
Janne Santala koulutuspolitiikka, ympäristö
Aino Voutilainen sosiaalipolitiikka, tasa-arvo, 31.10.2003 asti
Kimmo Hollmén sosiaalipolitiikka, tasa-arvo 1.11.2003 alkaen

2004
Niko Kyynäräinen pj
Päivi Eskola koulutuspolitiikka, liikunta
Piia Karjalainen koulutuspolitiikka, kv-asiat, traditiot
Elina Rantanen kv-asiat, kehitysyhteistyö, kaupunkisuhteet (Vihreä lista)
Mikko Soukkanen alayhdistykset, tiedotus, kaupunkisuhteet (Demariopiskelijat TOSY)
Anu Tuovinen sosiaalipolitiikka, tasa-arvo

2005
Kosti Hyyppä pj (Soihdunkantajat)
Katja Sauvola vpj, kansainväliset asiat, kehitysyhteistyö, ympäristö ja tasa-arvo (Vihreä lista)
Aapo Rantanen alayhdistykset, tiedotus, traditiot (Vihreä lista)
Mikko Koskinen koulutuspolitiikka, kaupunkisuhteet (Demariopiskelijat TOSY)
Tiina Naskali kansainväliset asiat, koulutuspolitiikka
Katja Vaissalo sosiaalipolitiikka, hyvinvointi, tuutorointi

2006
Katja Sauvola pj (Vihreä lista)
Timo Lehtinen vpj, sosiaalipolitiikka, hyvinvointi ja tasa-arvo (Demariopiskelijat TOSY)
Haron Walliander koulutuspolitiikka ja tiedotus (Vihreä lista)
Hanna Saarni alayhdistykset, ympäristö, tuutorointi (Keskustaopiskelijat)
Saara Rinne kansainväliset asiat, kehitysyhteistyö, kaupunkisuhteet (Eduxi)
Mira Ojalehto koulutuspolitiikka ja opiskelijaperinteet (Soihdunkantajat)

2007
Eric Carver pj (Vihreä lista)
Saara Rinne vpj, Kv-asiat, kehitysyhteistyö (Eduxi)
Juhana Harju koulutuspolitiikka, ympäristö 30.4.2007 asti (Demariopiskelijat)
Pasi Nordlund koulutuspolitiikka, viestintä (Demariopiskelijat)
Laura Heinonen alayhdistykset, opiskelijaperinteet (Eduxi)
Sini Terävä sosiaalipolitiikka, tasa-arvo, ympäristö (Vihreä lista)
Tuomas Vanhanen viestintä, koulutuspolitiikka (Keskustaopiskelijat)

2008
Laura Heinonen pj (Eduxi)
Satu Airas vpj, kunnallisvaikuttaminen, yritysyhteistyö (Lex/TyTe)
Maija Niskala sosiaalipolitiikka, tasa-arvo (Kokoomusopiskelijat)
Tomi Nyström koulutuspolitiikka (Soihdunkantajat)
Teemu Oksanen viestintä, alayhdistykset (Lex)
Jouko Salo alayhdistykset, opiskelijaperinteet (Hybridiaani)
Saara Uotila kv-asiat, ympäristö (Vihreä lista)

2009
Jukka Vornanen pj (Soihdunkantajat)
Marjaana Hoikkala vpj, alayhdistykset (Keskustaopiskelijat)
Juha Isotalo koulutuspolitiikka (Vihreä lista)
Elias Laitinen koulutuspolitiikka, ympäristö, yritysyhteistyö (Vihreä vasemmisto)
Laura Mäkelä sosiaalipolitiikka, tasa-arvo, kehitysyhteistyö (Demariopiskelijat)
Vappu Nieminen sosiaalipolitiikka, liikuntapolitiikka, opiskelijaperinteet (Hybridiaani)
Leila Uotila kv-asiat, viestintä (Soihdunkantajat)

2010
Elias Laitinen pj (Vihreä vasemmisto)
Ilkka Marja-aho vpj, kansainväliset asiat, kunnallispolitiikka (TuKY-lista)
Rauli Elenius koulutuspolitiikka, ympäristö (Vihreä lista)
Jarmo Kallunki koulutuspolitiikka 28.2.2010 asti (Hybridiaani)
Anna Mäkipää alayhdistykset, ympäristö 1.3.2010 alkaen (Hybridiaani)
Hannele Karilainen sosiaalipolitiikka, tasa-arvo, kehitysyhteistyö (Eduxi)
Joel Uusi-Oukari opiskelijakulttuuri, yritysyhteistyö (Lex)
Lauri Lahoniitty alayhdistykset, viestintä (Soihdunkantajat)

2011
Rauli Elenius pj (Vihreä lista)
Mikko Leino vpj, kansainväliset asiat (TuKY-lista)
Joni Kajander koulutuspolitiikka (Soihdunkantajat)
Milja Henttonen sosiaalipolitiikka, yhdenvertaisuus (Vihreä lista)
Lauri Kattelus sosiaalipolitiikka, kehitysyhteistyö, ympäristö (Lex)
Nuppu Ervasti opiskelijakulttuuri, viestintä (Soihdunkantajat)
Tuulia Merivuori alayhdistykset, liikunta (Kokoomusopiskelijat)

2012
Jukka Koivisto pj (Hybridiaani)
Heikki Isotalo vpj, koulutuspolitiikka, ympäristö (Vihreä lista)
Juha Laurila viestintä, opiskelijakulttuuri (Soihdunkantajat)
Lauri Miikkulainen sosiaalipolitiikka, yhdenvertaisuus (Soihdunkantajat)
Salla Mistola sosiaalipolitiikka, opiskelijakulttuuri 26.9.2012 asti (Vihreä vasemmisto)
Marja Heinonen opiskelijakulttuuri, valiokunnat 27.9.2012 alkaen (Vihreä vasemmisto)
Sami Siipola alayhdistykset, tuutorointi, liikunta (Kokoomusopiskelijat)
Juuso Suutari kansainväliset asiat, kehitysyhteistyö (Demariopiskelijat TOSY)

2013
Heikki Isotalo pj (Vihreä lista)
Essi Karvonen vpj, sosiaalipolitiikka, tuutorointi (Soihdunkantajat)
Tero Ahlgren koulutuspolitiikka (Humanistilista)
Henna Henriksson kansainväliset asiat, opiskelijakulttuuri (Hybridiaani)
Aku Kähkönen alayhdistykset, liikunta, yritysyhteistyö (TuKY-lista)
Petra Peltonen viestintä, työelämä, kaupunkisuhteet (Demariopiskelijat TOSY)
Juho Wilska sosiaalipolitiikka, kehitysyhteistyö, yhdenvertaisuus, ympäristö (Vihreä lista)

2014
Jussi Nieminen pj (TuKY-lista)
Virva Viljanen vpj, sosiaalipolitiikka (Vihreä vasemmisto)
Ilona Häsänen opiskelijakulttuuri (TuKY-lista)
Timo Kovala kansainväliset asiat (TuKY-lista)
Mikko Mononen viestintä, yritysyhteistyö (Ryhmä Lex)
Matti Vähä-Heikkilä alayhdistykset (Hybridiaani)
Kukka-Maaria Wessman koulutuspolitiikka (Vihreä lista)

2015
Mikko Mononen pj (Ryhmä Lex)
Janika Takatalo vpj (Oikeat)
Jesse Huovinen koulutuspolitiikka, työelämä (TuKY-lista)
Julia Litokorpi kv-asiat, koulutuspolitiikka, kehy (Vihreä lista)
Lauri Liljenbäck järjestöt, viestintä, tuutorointi (TuKY-lista)
Riina Lumme opiskelijakulttuuri, yritysyhteistyö (Soihdunkantajat)
Sami-Petteri Seppä sosiaalipolitiikka, yhdenvertaisuus, liikunta (Ryhmä Lex)

2016
Riina Lumme pj (Soihdunkantajat)
Miika Tiainen vpj, sosiaalipolitiikka, viestintä (TuKY-lista)
Laura Aaltonen opiskelijakulttuuri, järjestöt, ympäristö (Hybridiaani)
Tuomas Dahlström kv-asiat, viestintä, tuutorointi (Ryhmä Lex)
Katariina Kulha kunnallispolitiikka, sosiaalipolitiikka, yhdenvertaisuus, kehitysyhteistyö (Vihreä lista)
Jyri Lähdemaa koulutuspolitiikka, työelämäasiat (TYY terveeksi)
Teppo Vättö järjestöt, liikunta, yritysyhteistyö (Hybridiaani)

 

Lyhenteitä
AKN = Akateemiset kansalliset nuoret - Turun kokoomusopiskelijat
ASY = Akateeminen Sosiaalidemokraattinen yhdistys
EY = Einsteinin ystävät
Yhdistysj = varajäsen
Krist = Kristilliset-vaaliliitto
pj = puheenjohtaja
OKN =Opiskelevat keskustanuoret
op = opintosuuntayhdistys
os = osakunta
Riip = Riippumaton ylioppilaspolittinen vaaliliitto
TuASS Turun Akateeminen Sosialistiseura
TuMO Turun Marxilaiset opiskelijat
TyTe = TYY terveeksi
TYYp = TYY-puolue-vaaliliitto
vihr = Vihreät
vj = varajäsen
vpj = varapuheenjohtaja

Mikäli listasta löytyy oikaistavaa, niin lähetä sähköpostia pääsihteeri Rauli Eleniukselle osoitteeseen tyy-paasihteeri@utu.fi

Viimeksi päivitetty: 28.03.2017 klo 13:08